Девятый Республиканский творческий конкурс «Наурыз — көктем мейрамы» для детей, педагогов и воспитателей Казахстана

 

 

 

Сабақтың тақырыбы: Дүкенде

IV международный творческий конкурс «Весна идёт — весне дорогу!» для детей, педагогов и воспитателей Казахстана, стран ближнего и дальнего зарубежья

 

 

Ибраимова Бахыт Малкаровна учитель казахского языка, стаж 14 лет, вторая категория Городской общеобразовательный лицей № 1

Ибраимова Бахыт Малкаровна

Сынып: 6

Сабақтың мақсаты: Дүкеннің түрлерін білу және олардың ұқсастықтары мен айырмашылықтарын түсіну.

Сабақтың түрі: жаңа сабақ

Сабақтың әдістері: тренинг, ой шақыру, шығармашылық, диалогтік оқыту, жұптас-ойлан-бөліс

Сабақтан күтілетін нәтиже: Дүкеннің түрлерін, ұқсастықтары мен олардың айырмашылықтарын ажырата алады—өздігінен және уақыт үнемдей біледі, берілген тапсырмаларды топта талқылап бірлесе жұмыс істей алады, тақырыпты өмірмен байланыстыра алады.

Негізгі дереккөздер: жүрекшелер, презентация, бағдаршам түстері , мәтін жазылған парақшалар, А3 қағазы, әр түсті маркерлер.

Сабақтың барысы:

Сабақтың  сатылары

Уақыты

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушылардың іс-әрекеттері

Модульді қамту

Кіріспе.

2 мин

Ұйымдастыру кезеңі.

Жағымды психологиялық ахуал туғызу.

«Жүректен – жүрекке» атты тренинг. (сәттілік, жақсы тілектер білдіру)

 

Шеңбер құрып, бір – біріне жақсы тілектер айтады.

 

Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер

 

 1 мин

Ойын: тәттіден шашу

Мақсаты: топқа бөлу

Түрлі түсті кәмпиттердің түстеріне қарай таратып, сыныпты үш топқа бөлемін.

 

 

Үй жұмысын тексеру

 

 

5 мин

Үйге  берілген тапсырма бойынша

1-топ радио журналистер ретінде

рөлдік ойын арқылы көрсетеді.

2-топ теле журналистер  ретінде көрсетеді.

3-топ газет тілшілері ретінде жазба жұмыстарын тапсырады.

 

Мақсаты: өткен сабақты қайталап, үй тапсырмасын тексеру

Сұрақтарға толық жауап беруге тырысады.

 

Тұсаукесер

 

«Қызығушылықты ояту» сатысы

Ой шақыру

 

 

3 мин

Презентация «Дүкенде»

Әдісі: ассоциация

1-топ: зат есімдерді жазу

2-топ: сын есімдерді жазу

3-топ: етістіктерді жазу

Жұмыс түрі: топтық

Бағалау: бағалау парақшасы

— Сонымен, бүгінгі сабақтың тақырыбы қандай болды?

— Балалар, дүкен дегеніміз не?

— Дүкеннің қандай түрлері бар, онда нелер сатылады?

Зат есім, сын есім, етістіктерді жазып шығады.

 

Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету

 

 АКТ- ны қолдану

Негізгі кезең

 

«Мағынаны тану» сатысы

15 мин

 ДЖИГСО әдісі бойынша оқушылар мәтінмен жұмыс  жасайды.

Мақсаты: құрдастық оқыту

Жұмыс түрі: топтық

Бағалау:  бағдаршам түстері

 

Сергіті сәті: «Велосипед» ойыны

 

Әр түрлі деңгейдегі оқушылармен жұмыс:

С деңгейлі оқушы

Тапсырма: сурет бойынша сөздерді сәйкестендіру

Әдісі: топтау

Жұмыс түрі: жеке

Бағалау: бағдаршам

В деңгейлі оқушы

Тапсырма: Сурет бойынша диалог құрау

Әдісі: РАФТ

Жұмыс түрі: жеке

Бағалау: бағдаршам

А деңгейлі оқушы

Тапсырма: сурет бойынша әңгіме құрау

Әдісі: ой толғау

Жұмыс түрі: жеке

Бағалау: бағдаршам

Мәтінді аударады, түсініп оқиды, бір-біріне сұрақтап, бір-біріне түсіндіреді.

 

 

 

Бойларын сергітіп, ойын ойнайды.

 

 

 

Әр түрлі деңгейдегі тапсырмаларды орындайды.

Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау

 

 

 

 

 

 

Оқушылардың жас ерекшеліктеріне  сәйкес оқыту және оқу

 

 

 

 

Қорытынды

 

«Ой толғаныс» сатысы

 

 

 

 

 

 

Үй жұмысы

15 мин

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1 мин

Ойтолғаныс:

— Егер менде әмбебап дүкені болса, ...

— Егер менде спорт тауарлар дүкені болса, ...

— Егер менде азық түлік дүкені болса, ...

 

Сабақты қорытындылау негізінде

«Бес жолды өлең» жасауды тапсырдым.

 

Үйге шығармашылық тапсырма беріледі. «Ғаламтор иірімдері» 

Шарты:  ғаламтордан қызықты материалдар  тауып әкелу

 

 

 

Сыни ойланып, ойларын жинақтайды.

 

 

 

 

 

 

 

Оқушылар ізденеді, АКТ-ны қолданады.

 

Рефлексия

2 мин

Кері байланыс беру

Екі жұлдыз, бір тілек

 

Бағалау

1 мин

Жиынтық бағаны шығару

 

 

Категория: