Девятый Республиканский творческий конкурс «Наурыз — көктем мейрамы» для детей, педагогов и воспитателей Казахстана

 

 

 

Сабақтың тақырыбы: «Алтын балта»

IV международный творческий конкурс «Весна идёт — весне дорогу!» для детей, педагогов и воспитателей Казахстана, стран ближнего и дальнего зарубежья

 

 

Солтүстік Қазақстан облысы Ақжар ауданы Бостандық орта мектебі бастауыш сынып мұғалімі Нұрмуханбетова Айжан Аскербайқызы

Нұрмуханбетова А.А.

Сабақтың мақсаты:

  1. Окушылармен халық ауыз әдебиетіне, оның ішінде ертегі әлеміне тоқтау, мәтіннің мазмұнын меңгерту.
  2. Оқушылардың көркем сөйлеуін дамыту, сөздік қорларын дамыту.
  3. оқушылардың білім-деңгейіне байланысты тапсырмалар беріп, жазба тілдерін дамыту.
  4. Еңбексүйгіштікке, адалдыққа, жақсы қасиеттерін бойға сіңіруге тәрбиелеу.

Сабақ көрнекілігі: суреттер, карточкаларға жазылған, интерактивті тақта.
 \ бөліктерге бөлінген мәтін\

Сабақтың барысы:

  1. Ұйымдастыру
  2. Үй тапсырмасын тексеру \ көрініс арқылы\
  3. Сергіту сәті
  4. Жаңа сабақ
  5. Тапсырмаларды орындату
  6. Қорытынды

1. Ұйымдастыру: Оқушылар сабақта шеңберге тұрып, бір-біріне жақсы тілектер тілейді. Мысалы: сабақта 5-ке жауап бер.

2. Үй тапсырмасы: — Балалар бүгінгі сабағымыздың бір ерекшелегі, үй тапсырмасы көрініс арқылы тексеріледі. \ кейіпкерлері: автор, қойшы, хан және уәзірлер\

3. Сергіту сәті: Әр оқушығақ парақ таратылады. Енді осы, ақ параққа кез келген өздеріне ұнайтын әріпті таңбаландар. Енді осы әріптеріне қатысты жақсы сөздер жазындар. Мысалы: Іі -ізетті, ілтипатты.

4. Ой шақыру: «Балта» деген сөзді естігенде ойларыңа не келеді?

Жұмбақты шешу. (Слайд)

Жаңа сабақты тақырыбы: — Бүгінгі сабағымыздың тақырыбы  «Алтын балта» ертегіне оқымас бұрын мынадай сұрақтарға жауап беріндерші.

 1. Өмірде алтын балтаның болуы мүмкін бе?
 2. «Алтын балтаның қандай қасиеттері болар еді?
 3. Тақырыбына қарап әңгіме не туралы деп ойлайсың?

 

Мәтінмен жұмыс: 1. Мәтңнді екі бөлікке боліп 2 топқа таратып беремін.
 \1 топқа -1 бөлік, 2 топқа — 2 бөлік,\

Тапсырма:

  1. Өз бөлігінді оқып болған соң, жұпта, топта талда.
  2. тұсінгені бойынша сурет салу
  3. оқыған бөліктеріне сай келетін мақал-мәтелдер, нақыл сөздер келтіру.

Ертегідегі кейң пікерлерге хат жазу:

— Балалар, осы ертегіден өздеріне жақын кейіпкерді таңдап, сол кейіпкерге хат жазындар. Ол хатта өз ойларынды, сұрақтарын болса, сұрақтарынды қоюға болады.
 

Қорытынды: «Венн диаграммасы»

Үйге: Бір кейіпкерге хат жазу

Категория: