Урок казахского языка в 5 классе «Жазғы демалыс»
Бейсекеева Алмагуль Тарановна, учитель казахского языка, вторая квалификационная категория высшего уровня, КГУ «средняя школа № 20 села Мирное» акимата Осакаровского района Карагандинской области |
Урок казахского языка в 5 классе |
«Жазғы демалыс» «Летний отдых» |
|||
Общие цели: |
Повторение пройденного материала. Развитие речи. Воспитывать бережное отношение к природе.
|
|||
Оборудование: |
Интерактивная доска, карточки, ватман |
|||
Организационный момент |
— Бүгін кім кезекші? — Балалар, бүгін қандай күн? — Ауа – райы қандай? — Қандай жыл мезгілі? — Үйге не тапсырма берілді?
|
|||
|
Ход урока: |
|||
Индивидуальная работа
Групповая работа
Групповая работа Составление кластера |
1. Қызығушылықты ояту сатысу «Топтастыру» стратегиясы а) Балалар, 3 минуттың ішінде жаз туралы қандай сөздер, сөз тіркестер ойларыңа келеді, соны дәптерге жазыңдар ә) Оқушылар жеке , жұпта, одан соң топта пікірлесіп, ортақ пікірді дәптерге жазғаннан кейін лидерге сөз беріледі. — Балалар, көктемнен кейін қай жыл мезгілі келеді? Слайд — Ендеше бүгін қандай тақырып өтеміз? Жаз туралы не білеміз?
— Балалар жазда қайда барады? Жаз – ең ыстық жыл мезгілі. Жазда балалар демалады. Олар демалуға ауылға, үлкен қалаларға, лагерьге барады. Жазда олар шомылып, күнге қыздырынады. Сондықтан олар жыл мезгілін жақсы көреді. |
|||
Индивидуальная работа (составление словосочетаний и предложений с новыми словами)
|
Сөздікпен жұмыс. Жазғы демалыс – летний отдых Қалың – густой Қайық – лодка Шомылады – купаются Аулайды – ловят Демалды – отдохнули
|
|||
Групповая работа Составить 2-3 предложения Повествовательные вопросительные, восклицательные
|
1-тапсырма. Екі – үш сөйлем түрлеріне мысал құрату. Мына кестені толтырады:
|
|||
Вместо точек вставить буквы. Групповая работа |
2–тапсырма. Көп нүктенің орнына тиісті әріпті қойып оқыңдар. Б...з с...ға т...стік. Су өт... ж...лы болд... . Б...з шөлд...п, шай ішт...к. Д...п ойнад...қ, шаршад...қ. Кешк... қар...й жаңб...р жауд.... Б...з үй...е қайтт...қ.
|
|||
Физкульминутка |
Біздер тату боламыз, Гүл-гүл жайнап жанамыз. Жаттығулар жасасақ, Жақсы сергіп қаламыз.
|
|||
Вместо точек дописать суффиксы и окончания
Групповая работа |
3-тапсырма. Көп нүктенің орнына жұрнақ, жалғау қосып жазады. Мен жазда лагерьге бар... Сен жазда ауылға бар... Ол жазда Астанаға бар... Сен дүйсенбі күні мектепке бар...
|
|||
Закрепление. времен глаголов. Групповая работа |
4-тапсырма. Етістіктің шақтарын қайталау Мына етістіктерді үш топқа қойып жалғауларын жалғаңдар. 1 топ-жазу 2 топ–отыру
|
|||
Размышление над обучением |
Подведение итогов урока. Рефлексия |
|||
Домашнее задание |
Үйге тапсырма. 178 бет 3-тапсырма.
|
|||
Оценивание, формирующее и итоговое (суммативное) |
Оценивание учащихся проходило в форме «инсерт»
|
- 18406 просмотров