9 Республиканский творческий конкурс «Моя Родина — Казахстан» для детей, педагогов и воспитателей Республики Казахстан

 

Сабақтың тақырыбы: Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Рәміздері

Восьмой международный творческий конкурс «Золотая осень» для детей, педагогов и воспитателей

 

 

 

Солтүстік Қазақстан облысы, Аққайың ауданы «Власовка орта мектебі» КММ, қазақ тілі мұғалімі Жантлесова Марал Уразылевна

Государственные символы РК | Фото с сайта assastudio.ru

Сабақтың тақырыбы: Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Рәміздері 4-сынып. Қараша

Сабақтың мақсаты: Оқушыларды Қазақстан жайлы мәлемет беруге үйрету, жаңа білім алуға бағыттау.

Сабақтың күтілетін нәтижесі: Қазақстан Республикасы бойынша өткен білімдерін пысықтай біледі, сөйлеу тілдерін дамытады, өз ойларын жүйелі құрастыра біледі.

Сабақтың әдіс-тәсілдері: Сұрақ-жауап, диалогтық тәсіл, интерактивті тақтада жазу, бағалау.

Сабақтың барысы:

І. Ұйымдастыру кезеңі

1. Сәлемдесу, сабақтың даярлығын тексеру.

2. Күзгі демалыс қалай өткені жайлы әңгімелесу

3. Сабаққа назарларын аударту.

Модуль түрі

Жұмыс түрі

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау түрі

Оқыту мен оқытудағы жаңа тәсіл - Диалогтық оқыту

АКТ

 

 

 

 

 

 

 

 

Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету.

АКТ-да жазу.

 

АКТ. интербелсенді тақтада құрастыру.

 

 

 

 

 

 

Инт.тақтада ҚР Мемлекеттік рәміздер көрсетіледі

 

ДЖИК СО әдісі арқылы топқа бөлу.

 

Оқыту мен оқытудағы жаңа тәсіл-Қалай оқу керектігін үйрету тәсілі

 

 

 

ОүБ модулі.

 

 

— Жеке жұмыс

Интербелсенді тақтада ҚР мемлекетті жайлы сөздер мен сөз тіркестерді жазу(өткенді қайталау) 

Жазылған сөздер мен сөз тіркестерді дауыстап оқыту.

 

 

— Жұпқа бөліп, диалог құрастыру.

 

Жұптарды ауыстыру.

 

 

1-тапсырма. Сөйлемдерді жалғастырып аяқта.

Жаңа сөздермен таныстыру.

Рәміз

Бірлік

Адалдық

Ниет, тілек

Асқақа

Қабылданды

Көгілдір алтын түсті

Қасиетті ұғым

Еркіндікті сүетін

 

Жаңа сөздер арқылы сөз тіркес құрастыру.

 

Топтық жұмыс

Топты рөлге бөлу.

  • Төраға;
  • Хатшы;
  • Баяндамашы.

 

 

 

 

Дәптермен жұмыс.Жеке тапсырма.

 

Кері байланыс орнату.

 

Мен өзімді былай сезінемін

Өз жұмысымды өзім бағалағанда

Өз достарымның қасында болғанда

Үйге. Жаңа сөздерді жаттау, мәтінді оқу.

36 бет. 2-жаттығу. дәптерге көшіріп жазу.

Мұғалім әр оқушыға өткен тоқсан білімін еске түсіруді бағыттайды.

 

— Бұл қай мемлекеттің картасы?

— Қазақстан жайлы не айта аласындар?

 

— Балалар, қазір өздеріне жұп таңдап, мына сөздерді пайдаланып, қысқа диалог жүргізіп көріндер.

 

— балалар, мына сөйлемдерді қалай аяқтауға болады?

Мұғалім дауыстап оқиды.

 

— Балалар, алдымен мына сөздерге сұрақтар қоямыз.

 

 

— Балалар, бүгін біздің сабақтың тақырыбы қандай екен деп ойлайсындар?

 

Мұғалім балаларға әр қайсысының дұрыс атауын оқытады. Қысқаша мәлімет береді.

 ҚР мемлекеттік рәміздер 1991 жылдың 4 маусым күні қабылданды.

 

35 беттегі мәтінді әр топ дауыстап оқиды.

 

Мұғалім әр тоққа тұсаукесер жасауды ұсынады. Екі тақырып б/ша

Қазақстан —

Мемлекеттік Рәміздер

 

 

— Балалар, 36 бетте берілген сөздерден сөйлемдер құрастырайық.

Әр оқушы тақтаға шығып, не білетін жазып шығады.

 

 

Жазылған сөздер  б/ша өзара сұрақтар қойып жауап береді.

 

 

Оқушылар сөздерді көшіріп жазып, 3-4 сұрақ-жауап жүргізіп сөйлеседі.

 

 

 

Әр қайсысы өз ойланып жазады.

Қайталама жұмысын жүргізеді.

Сөздік дәптерлеріне жазу.

(әрқайсысы бір-бірден)

 

Өз ойларымен бөліседі, оқулықтың 35 бетін ашып оқиды.

 

Анықтама дәптерге түртіп алады.

 

 

Топта оқушылар мәтінді жұптасып аударып шығады, сұрақтарға өзара жауап береді.

 

Екі топтан  бақылаушы алынып, құрастырылған тұсаукесер б/ша сұрақтар қойып, олардың жасаған жұмыстарына баға береді.

 Жеке отырып құрастырайды,

Сөздердің дұрыс жазылуы, қойылған сұраққа +;- белгілері б/ша бағалайды.

 

 

 

 

 

- Осы жұмыста не оңай? не қиын болғанды бағалайды.

 

 

 

Дұрыс аяқталған сөйлеммен тексеру.

 

 

 

 

 

 

Бағалау парағын толтырады.

 

 

 

Құрастырылған сөйлемдерді дауыстап бір-біріне оқытады, қателіктер дұрыстайды.

Бағалайды.

 

 

 

 

 

Рефлексия жүргізу арқылы әр оқушы өзін бағалайды.

 

Нақты бағалауды қою. Жиынтық бағалау

 

 

 

 

Категория: