Сабақ тақырыбы: Қазақстанның спорт жұлдыздары
Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың ауданы Смирнов № 2 орта мектебінің қазақ тілі мен әдебиеті мұғалімі Жакупова Айнур Төлегенқызы |
Мақсаты: Спорт жұлдыздары туралы мәлімет беру
Міндеттері: салалас құрмалас сөйлемді қайталау;
Оқушылардың ой — өрістерін кенейту, сөздік қорларын молайту;
Оқушыларды отансүйгіштікке тәрбиелеу, салауатты өмір салтын ұстануға бағыттау
Сабақтың барысы:
1. Ұйымдастыру кезеңі: Сәлеметсіздер ме оқушылар!
Бүгінгі сабақ сәтті өту үшін кәне бір — бірімізге тілек тілейік әр оқушы қолдарынан ұстап тілек тілейді. / 2 слайд/
— Мен саған ..... бүгінгі сабақта белсенді қатысып, жақсы баға алуынды тілеймін! ........
2 Үй тапсырмасын тексеру:
Оқушылар біз сендермен өткен сабақта салалас құрмалас сөйлем жайын сөз қозғадық кәне соны тексеріп көрейік. Мына сандықшаның ішінен кез келген сұрақты алып жауап беріңдер. /3 слайд/
Сұрақтарға жауап бергеннен кейін жаңа сабаққа көшу
— Олай болса, бүгінгі сабақ тақырыбын анықтау үшін мына слайд пен видеоға көңіл бөлсеңдер.
/ 4 Слайд пен видео көрсетіледі/
— Қалай ойлайсындар не мен осы слайд пен видеоны көрсеттім, осыны көру барысында не елестетіндер?
— Бұл слайдта кімдерді көрдіңдер?
— Иә, дұрыс бұл біздің аққайындық спортшыларымыз. Жаңағы раушан гүлінің ашылуындай жарк еті ашылып, шетелдерде қорғап туған жерінің, ел намысын, Қазақстанның туын биік шындарға көтеріп жүрген жүрген спортшыларымыз.
— Ал сабақтың тақырыбы қандай болады деп ойлайсындар?
— Иә, дұрыс айтасындар осындай ел азаматтары туралы, яғни Лондонда өткен 30 Жазғы олимпиадасында жеңіске жеткен спортшылары туралы сөз қозғаймыз. бүгінгі сабақтың тақырыбы Қазақстанның спорт жұлдыздары.
— Дәптерімізді ашып
20 қараша
сынып жұмысы
сабақ тақырыбы Қазақстанның спорт жұлдыздары деп жазып қоямыз.
— Оқушылар сендер СПОРТ сөзін естігенде көз алдарына не елестейді?
— Қазір 30- ншы Жазғы Лондон олимпиадасы туралы Настя Базалева баяндап береді.
— Олай болса, қазір мәтінмен жұмыс жасаймыз. Әр кімнің алдында мәтін жатыр соны оқймыз.
/Мәтінді дауыстап оқу/
— Мәтін бойынша сұрақ даярлайды
— Сол сұрақтарды бір — біріне қою арқылы жауап алады.
— Ал балалар мәтіннен алған ақпаратты бекіту мақсатында Венн диаграммасын толтырамыз. Жұппен жұмыс жасаймыз.
— Қазір мына шеңберлерге әр спортышың алдымен өзіндік ерекшеліктерін жазамыз. Содан кейін ортақ қасиеттерін көрсетеміз.
ОРТАҚ ҚАСИЕТТЕР — қазақстанның намысын қорғады
Спортшылар
Алтын медаль игерлері
Қазақтан азаматтары
Ер жүрек
Мақтанышымыз
Дәптерде жұмыс
— Мәтін бойынша сөйлеммен жұмыс
— Мәтіндегі мына сөйлемге назар аударамыз: Илья Ильин ересектер арасындағы әлем жарысына қатысты және бұл көрсеткіш бойынша Гиннестар рекорд кітабына жазылды.
1 қатар — фонетикалық талдау
2 қатар — фонологиялық талдау
3 қатар — синтаксистік талдау
Рефлексия: Кестені толтырады
Білемін |
Білдім |
Білгім келеді |
|
|
|
— Толтырғаннан кейін әр оқушы өз жазғанын оқып шығады Жақсы балалар Бүгінгі сабақты мен мына өлең жолдармен аяқтағым келеді
Көктудың желбірегені —
жаныма қуат береді.
Таласқа түссе жан мен ту
жан емес,
маған керегі —
Көктудың желбірегені. Деп біздің спортшыларымыз осындай бәседен шалынбай өтті. Бүгінгі күні сендерде осындай биік шындардан көрінесіндер деп ойлаймын.
Бағалау
Үй тапсырмасы: «Спорт жұлдыздары » тақырыбы бойынша Эссе немесе өлең жазу
- 14810 просмотров