Сабақтың тақырыбы: Дүкенде
Ибраимова Бахыт Малкаровна учитель казахского языка, стаж 14 лет, вторая категория Городской общеобразовательный лицей № 1 |
Сынып: 6
Сабақтың мақсаты: Дүкеннің түрлерін білу және олардың ұқсастықтары мен айырмашылықтарын түсіну.
Сабақтың түрі: жаңа сабақ
Сабақтың әдістері: тренинг, ой шақыру, шығармашылық, диалогтік оқыту, жұптас-ойлан-бөліс
Сабақтан күтілетін нәтиже: Дүкеннің түрлерін, ұқсастықтары мен олардың айырмашылықтарын ажырата алады—өздігінен және уақыт үнемдей біледі, берілген тапсырмаларды топта талқылап бірлесе жұмыс істей алады, тақырыпты өмірмен байланыстыра алады.
Негізгі дереккөздер: жүрекшелер, презентация, бағдаршам түстері , мәтін жазылған парақшалар, А3 қағазы, әр түсті маркерлер.
Сабақтың барысы:
Сабақтың сатылары |
Уақыты |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушылардың іс-әрекеттері |
Модульді қамту |
Кіріспе. |
2 мин |
Ұйымдастыру кезеңі. Жағымды психологиялық ахуал туғызу. «Жүректен – жүрекке» атты тренинг. (сәттілік, жақсы тілектер білдіру) |
Шеңбер құрып, бір – біріне жақсы тілектер айтады. |
Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер |
|
1 мин |
Ойын: тәттіден шашу Мақсаты: топқа бөлу Түрлі түсті кәмпиттердің түстеріне қарай таратып, сыныпты үш топқа бөлемін. |
|
|
Үй жұмысын тексеру
|
5 мин |
Үйге берілген тапсырма бойынша 1-топ радио журналистер ретінде рөлдік ойын арқылы көрсетеді. 2-топ теле журналистер ретінде көрсетеді. 3-топ газет тілшілері ретінде жазба жұмыстарын тапсырады.
Мақсаты: өткен сабақты қайталап, үй тапсырмасын тексеру |
Сұрақтарға толық жауап беруге тырысады. |
|
Тұсаукесер
«Қызығушылықты ояту» сатысы Ой шақыру
|
3 мин |
Презентация «Дүкенде» Әдісі: ассоциация 1-топ: зат есімдерді жазу 2-топ: сын есімдерді жазу 3-топ: етістіктерді жазу Жұмыс түрі: топтық Бағалау: бағалау парақшасы — Сонымен, бүгінгі сабақтың тақырыбы қандай болды? — Балалар, дүкен дегеніміз не? — Дүкеннің қандай түрлері бар, онда нелер сатылады? |
Зат есім, сын есім, етістіктерді жазып шығады. |
Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету
АКТ- ны қолдану |
Негізгі кезең
«Мағынаны тану» сатысы |
15 мин |
ДЖИГСО әдісі бойынша оқушылар мәтінмен жұмыс жасайды. Мақсаты: құрдастық оқыту Жұмыс түрі: топтық Бағалау: бағдаршам түстері
Сергіті сәті: «Велосипед» ойыны
Әр түрлі деңгейдегі оқушылармен жұмыс: С деңгейлі оқушы Тапсырма: сурет бойынша сөздерді сәйкестендіру Әдісі: топтау Жұмыс түрі: жеке Бағалау: бағдаршам В деңгейлі оқушы Тапсырма: Сурет бойынша диалог құрау Әдісі: РАФТ Жұмыс түрі: жеке Бағалау: бағдаршам А деңгейлі оқушы Тапсырма: сурет бойынша әңгіме құрау Әдісі: ой толғау Жұмыс түрі: жеке Бағалау: бағдаршам |
Мәтінді аударады, түсініп оқиды, бір-біріне сұрақтап, бір-біріне түсіндіреді.
Бойларын сергітіп, ойын ойнайды.
Әр түрлі деңгейдегі тапсырмаларды орындайды. |
Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау
Оқушылардың жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту және оқу
|
Қорытынды
«Ой толғаныс» сатысы
Үй жұмысы |
15 мин
1 мин |
Ойтолғаныс: — Егер менде әмбебап дүкені болса, ... — Егер менде спорт тауарлар дүкені болса, ... — Егер менде азық түлік дүкені болса, ...
Сабақты қорытындылау негізінде «Бес жолды өлең» жасауды тапсырдым.
Үйге шығармашылық тапсырма беріледі. «Ғаламтор иірімдері» Шарты: ғаламтордан қызықты материалдар тауып әкелу
|
Сыни ойланып, ойларын жинақтайды.
Оқушылар ізденеді, АКТ-ны қолданады. |
|
Рефлексия |
2 мин |
Кері байланыс беру |
Екі жұлдыз, бір тілек |
|
Бағалау |
1 мин |
Жиынтық бағаны шығару |
|
|
- 10597 просмотров